Alemci Script ile Sohbet'e Bağlan
Alemci Gündem Haberleri
Alemci Gündem Haberleri

Başbakan açıkladı: İşte Hasdal ve Maltepe kışlalarının yeni adresi

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Başbakan Yıldırım, “Tankların çıktığı kışlaları şehir dışına taşıyoruz. İstanbul’da Maltepe ve Hasdal kışlası Çorlu ve Trakya’ya gidecek. Böylece şehir merkezinde tankın işi olmayacak. Ne işi var tankın şehir içinde” dedi. Yıldırım ayrıca, “Hiçbir darbeci Atatürkçü değildir, Kemalist de değildir” ifadelerini kullandı. Başbakan, kapatılan askeri okullar hakkında ise, “Harp okulları devam edecek. Askeri liseleri kapattık. Artık harp okullarına meslek liselerinden, düz liselerden, imam hatiplerden herkes girecek” şeklinde konuştu.

İşte Yıldırım’ın konuşmasından satır başları:

Dün Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Bahçeli ile görüştüm. Kendilerine OHAL süreciyle ilgili ve bu süreçte hükümetimizin aldığı kararlar ile ilgili kapsamlı bilgi aktardım.

Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’da büyük bir demokrasi ve şehitler mitingi gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanımızın riyasetinde gerçekleşecek bu mitinge AK Partiolarak bütün teşkilatlarımızla katılacağız.

Hepimiz Yenikapı’da hazır olacağız. Tarihimizin, demokrasimizin en büyük mitingini gerçekleştireceğiz.

Cumhurbaşkanımızın parti liderlerine yaptığı çağrıyı buradan tekrarlamak istiyorum. Gün birlik günüdür.

17-25 Aralık darbe girişiminden sonra bu FETÖ denilen örgütle amansız bir mücadele başlatmıştık. Ancak bu hain örgütle mücadelede başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hep yalnız bırakıldık.

Siyasi partilerden, medyadan uluslararası planda beklediğimiz desteği bulamadık. 15 Temmuz’da bu hain örgütün maskesi öyle bir düştü ki hamdolsun herkes bunların gerçek yüzünü gördü ve 79 milyon şu anda amansız mücadele veriyor.

TÜRKİYE UÇURUMUN KENARINDAN DÖNDÜ’

15 Temmuz akşamı Türkiye kelimenin tam anlamıyla uçurumun kenarından dönmüştür. Eğer başarılı olsaydılar ne anayasa olacaktı ne meclis olacaktı ne de hukuk işleyecekti. Siyasi partiler kapatılacaktı. Özgür basından insan haklarından ifade özgürlüğünden hiç bir deşer kalmayacaktı.Devletimiz de milletimiz de uçurumun kenarından dönmüştür.

‘OHAL MİLLETE DEĞİL HÜKÜMETE VE DEVLETE İLAN EDİLMİŞTİR’

Olağanüstü tedbirlerin alınması bir mecburiyet haline gelmiş ve meclisimiz 3 aylığına OHAL’i çıkartmak zorunda kalmıştır. OHAL millete değil hükümete ve devlete ilan edilmiştir. Millet serbest, istediklerini yapmaya devam etsin. Onlar yapmaları gerekeni 15 Temmuz gecesi yaptılar.

OHAL’e ilişkin kaygıların ne kadar yersiz olduğunu hep beraber görüyoruz yaşıyoruz. En küçük hukuksuzluğa müsaade etmedik etmeyeceğiz.

‘AJAN VE HAİN YUVALARINI KAPATTIK’

Çıkardığımız 667 sayılı KHK ile bu virüs temizliğini hain temizliğini başlattık. FETÖ ile irtibatı bulunan sağlık eğitim kurumlarını, vakıf-derneği üniversiteyi sendikaları diğer deyişle ajan ve hain yuvalarını kapattık. Kamuda temizliği balattık devam ediyoruz. Her türlü yargı kurumunda bu haşhaşileri tespit ettik meslekten çıkartıyoruz.

TSK içinde de kapsamlı bir temizlik harekatı başlattık. Terör örgütünün yayınlarına yayın evlerine son verdik. 15 Temmuz şehitlerimizin yakınları ve gaziler için yardım kampanyası başlattık.

‘BU DÜZENLEMELER TSK’YI ZAYIFLATMAYACAK DAHA GÜÇLÜ YAPACAK’

Çıkardığımız KHK’lar ile en büyük en köklü düzenlemeleri TSK içinde yaptık. Bu düzenlemeler TSK’yı zayıflatmayacak tam aksine daha güçlü, her türlü tehdide düne göre daha hazırlıklım hale getirecektir.

TSK mazisi zaferlerle dolu bir ordudur. 1071’de zafer yazan ordu TSK’dır. HaçlılarıAnadolu’da durduran bu ordudur. İstanbul’u fetheden Hz. Nebi’nin övgüsüne mazhar olan ordu bu ordudur. Mohaç’ı, Niğbolu’yu, Çanakkale’yi Kutül Amare’yi gibi daha nice destanı tarihe yazan işte bu ordudur.

Bağrından Gazi Mustafa Kemal’i çıkaran da bu ordudur. Biz her bir askerimize Mehmetçik deriz. Küçük Muhammed anlamında peygamber sancağının izinde olan kahramanlara Mehmetçik sıfatını uygun görürüz.

Bu ordu milletin ordusudur. Milletin bağrından çıkmıştır. Bizim ordumuz Balkan savaşlarında kendi iç meseleleri yüzünden büyük bir tahribat yaşadı. Osmanlının çöküşü özellkle son dönemde ordunun siyasete karıştığı bir dönem olmuştur.

‘HİÇBİR DARBECİ ATATÜRKÇÜ DEĞİLDİR, KEMALİST DEĞİLDİR’

Gazi Mustafa Kemal ordunun siyasete karışılmasının ne kadar yanlış olduğunu görmüş ve daha en baştan bu ilişkiyi sağlam bir temekle oturtmuştur. Askeri ve sivil hepsinin üzerinde bu çatı var bu gazi meclis var. Bu hainler bu gazi meclisi bombalarla yok etmeye çalıştılar.

Atatürk‘ün açtığı ve askeri makamların üzerinde bir merci olarak gördüğü Meclis’i kapatan hiçbir asker, bu ordunun askeri olamaz.

Hele hele bu meclisi bombalayan hiç kimse bu ordunun askeri değildir bu vatantoprağının evladı da değildir. Her darbe teşebbüsü en başta Mustafa Kemal’in hatırasını ve onun açtığı TBMM’yi yaralamıştır. Hiçbir darbeci Atatürkçü değildir, Kemalist de değildir.

Asker elbisesi içindeki o teröristleri tek tek temizliyoruz. Bu temizliği ordumuz ile birlikte yapıyoruz.

Harp okulları devam edecek. Askeri liseleri kapattık. Artık harp okullarına meslek liselerinden, düz liselerden, imam hatiplerden herkes girecek. Okullara girişteki kısıtlamaları kapattık. Askerin elinde bir sürü fabrika tersane var. Asker artık tamiratla başka işlerle uğraşmayacak. Asker kendi işini yapacak.

‘MALTEPE VE HASDAL KIŞLALARI ÇORLU VE TRAKYA’YA GİDECEK’

Tankların çıktığı kışlaları şehir dışına taşıyoruz. İstanbul’da Maltepe ve Hasdal kışlası Çorlu ve Trakya’ya gidecek. Böylece şehir merkezinde tankın işi olmayacak. Ne işi var tankın şehir içinde?

Tehdit şehir içinde değil sınırlardadır. Bütün birikimimizi sınır bölgelerine taşıyacağız. Ülkemizin dış tehditlere karşı güvenliğini sağlayacağız.Kimin ne dediği umurumuzda değil. Önemli olan Türk milletinin ne dediğidir.

Bizim ordumuzu felç etmek istediler. Mikropları ayırarak bürokrasiyi temizliyoruz. Siyasetten provokatörleri ayıklıyoruz. Ekonomideki parazitleri ortadan kaldırıyoruz.

FETÖ’nün kardeş örgütü PKK haince saldırılarına devam ediyor. Ama onlar da başarılı olamayacak. FETÖ’ye nasıl milletle beraber gereğini yaptıysak PKK’yı da bu ülkenin sorunu olmaktan çıkartacağız.İçindeki FETÖ üyelerini temizlemiş bir emniyet teşkilatı bir TSK terörle mücadelede çok daha etkin sonuçlar alacaktır.

BİLGİLER
tarafından 02 Ağustos 2016 - 18:37 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 528 views kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
Alemci - Reklam Alanı
reklam-alani-banneri11
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Sanal Sohbetlerde Kişinin Samimi Olduğu Dü..

İnternetin hayatımızda girmediği alanın kalmadığı bir dönemdeyiz. Bir sürü şirket sanal sohbet uygulaması çıkarmış... [Devamı]

Sanal Sohbetlerde Kişinin Samimi Olduğu Düşünülebilir Mi?
Sohbet Nedir?

Herkese merhaba bugün ki konumuz Sohbet üzerine olacak. Öncelikle Sohbet Nedir? Sohbet;söyleşi,konuşma sanatına verilen... [Devamı]

Sohbet Nedir?
Sohbetin Sınırsız Ve En Keyifli Hali

Bazılarımız yeni kültürler,  yeni hayatlar bilmek ve tanımak isteriz. Yaşamın monotonluğundan o kadar sıkılmışızdır... [Devamı]

Sohbetin Sınırsız Ve En Keyifli Hali
Sohbet Muhabbet Etmek

Sohbet Mubabbet edebilecek İnsan bulabilme Yolları Hayatımızda her zaman kendimize iyi bir arkadaş  ve dost edinmek... [Devamı]

Sohbet Muhabbet Etmek
iRC Sohbet Odaları

İRC :90’lı yılların sonunda ülkemizde fırtına gibi esen bir sohbet kültürü idi.Bir çok insan sohbet odaları... [Devamı]

iRC Sohbet Odaları
Sohbet Odaları ve Chat Dünyası

Türkiyenin En Alem sunucusu Alemci.net Sohbet Odaları üzerinden hemen kendinize üyelik gerektirmeden kendinize bir rumuz... [Devamı]

Sohbet Odaları ve Chat Dünyası
Bugatti Chiron nasıl ve ne kadar sürede ür..

Bugatti’nin fiyatı 6 milyon TL’nin üzerinde olan otomobili Chiron, markanın Molsheim fabrikasında üretiliyor. 1... [Devamı]

Bugatti Chiron nasıl ve ne kadar sürede üretiliyor?