Atalay Filiz’in sorgusunun detaylarına ulaşıldı

admin     15-06-16     Genel     ,      504 Defa Okundu

Atalay Filiz‘in savcılıktaki ifadesinde, okuduğu gazetelerde, Demirarslan, Radchikova ve Kayıkçı’yı öldürmesi gerektiğinin emredildiği yönünde şifreli mesajlar aldığını söylediği öğrenildi.

Atalay Filiz'in sorgusunun detaylarına ulaşıldı

İstanbul ve Ankara’daki üç cinayetin zanlısı olarak aranırken İzmir’de yakalanan ve tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı tasarlayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Atalay Filiz‘in savcılık sorgusunun detayları ortaya çıktı.

Yaklaşık 5 saat süren savcılık işlemleri sırasında emniyette verdiği ifadeyi tekrar ettiği öğrenilen Filiz’in, 11 yaşından itibaren gazetelerde kendisine şifreli mesajlar verildiğini fark ettiğini söylediği kaydedildi.

ATALAY KANTİNDEN GOFRET ÇAL MESAJI ALDIM”

Okuduğu gazetelerde, “Atalay, sen kantinden gofret çal” gibi mesajlar verildiğini fark etmesinin ardından okulun kantininden gofret ya da çikolata çaldığını anlattığı öğrenilen Filiz’in, bunu ailesi dahil hiç kimseye söylemediğini aktardığı belirtildi.

Yatılı okuduğu dönemde, kendisine mesaj verdiğini düşündüğü gazeteleri dolabında ve yatağının altında sakladığını aktaran Filiz’in, mesajlarda daha değerli şeyleri çalması söylenince İstiklal Caddesi’ndeki dükkanlardan hafıza kartı, kolye ve küpe gibi takı eşyası çaldığını söylediği öğrenildi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?