Backlink Makalesi Nasıl Yazılır ?

admin     15-08-16     Sohbet Odaları     , , , ,      627 Defa Okundu

Backlink Nedir ?

Backlink Türkçe tercümesi ile geri link anlamına gelmektedir. Yani bir siteden başa bir siteye verilen direk bağlantı linki anlamına gelmektedir. Bu backlinklerin seo temelinde önemi büyüktür. Pagerank ‘ ı yüksek sitelerden alınan direk backlinkler arama motorlarının web sayfanızı daha çok indexlemesi sağlar bunun da size çok büyük katkıları vardır.

Makalede Backlink Nasıl Olmalıdır ?

Makale içerisinde backlink verilecekse bu başlık, anlam, ve makale bütünlüğüne uygun olmalıdır. Verilen link konudaki en kilit anahtar kelimeden olmalıdır. Örneğin çelik kapı hakkında makalemizi yazacağız. Vurgulamak istediğimiz kelime de  güvenli çelik kapı.  Başlığımız da ” Hırsıza geçit vermeyen çelik kapılar ” olsun. Makale yazarken giriş gelişme ve sonuç kısmında 3 adet backlink verilebilir. Mesela bir tanesi  çelik kapı, diğeri hırsıza karşı dayanıklı, sonuncu da güvenli çelik kapı olabilir. Bu kelimelerin seçimi sizi arama motorlarının seçtiğiniz kelimeler ile indexlemesini sağlayacak bu da size hedef kitlesi olarak geri dönecektir.

Eğer backlink makale çalışması birden fazla web sayfasında veya blog sitesinde yapılacaksa yazılacak makalelerin hepsinin birbirinden ayrı olması sizin için daha avantajlı olacaktır. Vurgulanacak anahtar kelimeler ise aynı olsun. Verdiğiniz backlink linkleri de aynı olsun. Ve mümkün ise bu linkler dofollowolsun. Dofollow kavramı ise size link veren sitenin sizin linkinize güvendiği ve bir nevi sizin linkinize Google nazarında kefil olduğu anlamına gelir. Bu tür dofollow likler de Google nazarında çok çok önemlidir.

Makale Backlink Geri Dönüşü Ne Kadar Zamanda Olur ?

Makale ile verilen backlinklerde geri dönüş arama motorlarının makalenizin olduğu sitenin indexlenmesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bu size bazen 2 günde bazen ise bir ayda yansıyabilir. Özellikle makalelerinizi Google dostu ve seo altyapısı ile hazırlanmış sayfalarda yayınlamanız bu süreyi en kısaya indirgeyecektir.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?