El ve ayak terlemesi nasıl geçer?

admin     18-08-16     Aile Ve Çocuk Gelişimi     , ,      769 Defa Okundu

Eliniz ve yada ayaklarınız terliyorsa size vereceğim bu yöntemle terlemelere karşı önlem alabilirsiniz. Pratik ve kolay olması denemekten birşey kaybettirmez yani yan etkisi olmayacak yöntem. Gerekli olan malzeme sağdece tuzlu su ve sirkeli su tuzlu ve sirkeli suyla banyo yapmak iyi gelir.

Bir diğer yöntem ise 1 bardak deniz tuzunu ve 1 bardak elma sirkesini su dolu kovaya dökün suyla iyice karıştırın. Hazırladığınız kovanın içinde ayaklarınızı veya ellerinizi 20 dakika bekletin bekleme işlemi bittikten sonra ayakları veya ellerinizi iyice kurulayın. 2 inci aşamaya geçiyoruz su bardağına pudra doldurun pudra dolu bardağın içine 7 damla kekik yağı damlatıp,terleme görülen el ya da ayaklarınıza sürün ve pamuklu bir çorap giyerek geceden sabaha kadar bekletin.

Düzenli olarak haftada 3 gün terleyen ayaklarınız ve yada ellerinize uygulayın. El ve ayak terlemisinden kurtulmak istiyorsanız geçene kadar haftada 3 gün düzenli olarak uygulamalısınız yoksa bir faydasını göremezsiniz.

El ve ayak terlemesine bitkisel tedavi yöntemleri

El terlemesine, ayak terlemesi ne kesin çözüm olarak tıbben tedavinin şart olduğunu öncelikle belirtmek isterim. Evde yapabileceğiniz bazı alternatif tedavi yöntemlerini sizlere anlatacağım.

El ve ayak terlemesi için elma sirkesi ve deniz tuzundan faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? 5 gram deniz tuzu ile 15ml elma sirkemizi cam bir kase içinde iyice karıştırıp sonra el ve ayaklara süreceğiz. 15 dakika kadar bekleyip yıkayacağız. Bu şekilde 10 gün devam edip günde 1 kez devam edeceğiz.

Bir diğer yöntem ise su, toz ıhlamur, bebek pudrası ve toz zencefilden yapacağımız karışımdır. Peki bu karışım nasıl yapılır hemen anlatalım. Anlatmış olduğumuz malzemeleri 50 şer gram ayarlayıp 200 ml suyumuzla cam kasede iyice karıştıralım. Elde etmiş olduğumuz hamurumsu karışımı ellerimize ve ayaklarımıza sürelim sonra pamuklu bir kumaşla üzerine örtelim 3 saat kadar bekleyelim ve yıkayalım. Bu uygulamayı haftada 2 kez yapmayı unutmayalım.El ve ayak terlemesine iyi gelecek bir yöntemi daha anlatacağım. Su, bebek pudrası, toz kuru nane ve bir adet limon. Yapılışı ise bir adet limon kabuğunu rendeleyelim ve rendelenmiş limon kabuğuyla birlikte 50 gram bebek pudrası, 30 gram toz nanemizi kase içinde iyice karıştıralım. Hazır hale gelen karışımı el ve ayaklarımıza sürelim sonra pamuklu bir bezle üzerini örtelim yarım saat kadar bekleyelim. Bu şekilde günde 2 kez ve 1 hafta boyunca uygulayacağız.

Koltuk altı terlemesine çözüm olacak yöntemide anlatmak istiyorum. Karbonat ve elma sirkesini kase içinde iyice karıştırıp koltuk altına sürelim. 15 dakika kadar bekleyelim ve yıkayalım. Koltuk altı terlemesi için günde bir kez bu yöntemi uygulayalım.

Not: Bir türlü el ve ayak terlemesi geçmiyor diyorsanız kesinlikle doktora gidip muayene olun.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?