Faydalı Sohbet Nedir?

admin     21-02-19     Genel, Sohbet Odaları          2138 Defa Okundu

Sohbet ederek diğer insanları tanırız ve aynı şekilde kendimizi de tanıtmış oluruz.Neye göre kime göre eleştiriye açık bir durum. Hatta bazı insanlar sohbet etmeyi bir sanat olarak kabul edebilirler, çünkü herkes verimli ve ilginç bir şekilde bu işi beceremeyebilir. Özellikle günümüzde, insanlar yüz yüze gerçekleşen sohbetlerde birtakım anlaşılmazlık yaşamaktadır.

İyi bir sohbeti oluşturan konular, sohbeti gerçekleştiren tüm tarafların dikkatini çeken konular olmalıdır. Tek amacı kendi düşüncesini kabul ettirmek olan ya da sadece kendi ilgilendiği konulardan bahseden insanlarla sohbet etmek oldukça sıkıcı gelebilir. Gerçek bir iletişimde, iki tarafın da eşit derecede dinleme ve konuşma imkanı sunulmalıdır.

Bazı sohbet konuları vardır ki kesinlikle her iki tarafın da ilgisini çeker ve böylece verimli bir iletişim sağlanmıştır. Bu yazıda bahsedeceğimiz başlıklar, bir sohbet esnasında söyleyecek bişey bulamama için kolaylıkla yardımcınız olacak ve sohbete dahil olan kişilerin güvenini kazanmanızı sağlayan uygun atmosferi yaratacaktır. Güvenin önemini bir sonraki makalemizle paylaşacağız.

www.alemci.net


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?