Son İletiler

Sayfa: 1 ... 8 9 [10]
91
Yeni Bölüm / Ynt: İstanbul Yat Kiralama – İstanbul Yat Kiralama Firması
« Son İleti Gönderen: lianot 11 Eylül 2020, 05:20:19 »
Doğru, bazen bir yatta sıkıcı oluyor ve bu nedenle youtube mp3 kullanarak önceden ilginç filmler ve müzikler indiriyorum ve sıkıldığımda dinlerim
92
Yeni Bölüm / Ynt: İstanbul Yat Kiralama – İstanbul Yat Kiralama Firması
« Son İleti Gönderen: lianot 11 Eylül 2020, 05:18:43 »
Her zaman bir yatta yelken yapmayı sevdim
93
Genel Sohbet / Youtube Ücretsiz İngilizce Dersleri
« Son İleti Gönderen: seohaber 10 Eylül 2020, 12:13:38 »
Birçoğumuz İngilizce öğrenirken problem yaşıyoruz. Küçük yaşlardan itibaren İngilizce dersi ve eğitimi almış olsak da birçok kelime ezberlemiş olsak da bir türlü akıcı bir şekilde İngilizce’yi konuşamıyoruz. Çünkü bir dil ne kadar çok öğrenilmek istenirse istensin gerçek hayatta o dil kullanılmıyorsa aklımızda yer etmemekte; unutulup gitmektedir.

Öğrenmek ancak doğal yollarla kalıcı hale gelmektedir. Örneğin küçük bir bebek özne, nesne, yüklem nedir bilmez ancak İngilizce onun beyninde yer eder ve bizim yıllarca çalışıp konuşamadığımız İngilizce’yi hemen öğreniverir ve kullandıkça da bu dil onun için refleks hale gelir. Bebeklerin nasıl konuştuğuna bakacak olursak önce izler, dinler ve sonrasında taklit ederler. Biz de aynı şekilde böyle bir dili ancak doğal yollarla öğrenebiliriz. Herkese İngilizce platformu da dinleme, izleme ve kullanma egzersizleri oluşturmuş; hem de bunları ayrı ayrı dersler halinde öğrencilerinin faydasına sunmuştur.

Ders Anlatım Videoları:

https://www.youtube.com/watch?v=gJ7SrpBkqdQ

İngilizce dersleri, bizleri dünya vatandaşı yapmaya yarayan bir araçtır. Sadece dünyayı daha iyi tanımak ve yabancılarla daha rahat iletişim kurabilmek için değil; diğer ülkelere ürün ve hizmet satışı yapabilmek, yabancı ve değerli para birimleri vasıtasıyla gelir elde edebilmek için İngilizce eğitimi oldukça mühimdir.

İngilizce eğitimi için mutlaka İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamak gerekli değildir. Önemli olan İngilizceyi öğrenmeyi istemek, düzenli pratik yapabilecek kaynaklar bulmaktır. İşte Herkese İngilizce kapsamında verilen İngilizce kursu, her yaştan kişi için sınırsız pratik yapabilecekleri ücretsiz bir İngilizce eğitim platformudur.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

https://www.youtube.com/watch?v=KpDiKRkxwKI

Tüm dünyada yaygın bir şekilde konuşulan İngilizce ne yazık ki ülkemizde son derece az sayıda kişi tarafından bilinmektedir. Avrupa’da en az İngilizce konuşulan ülke ne yazık ki Türkiye’dir. İngilizce bilinmediği için birçok ticari fırsatı kaçırmaktayız. Ülkemizdeki işsizliğin artmasına farkında olmadan ve dolaylı bir şekilde katkıda bulunmaktayız.

İngilizce konuşma egzersizlerine başlamadan önce kendinize rahat ve sessiz bir ortam oluşturmaya çalışmakta fayda var. Bu egzersizlerde amaç kendimizi konuşmaya zorlamak, bu yüzden sizin rahat ve konuşmaya hazır olmanız her şeyden önemlidir. Ekranda görünen cümleyi veya kelimeyi verilen sürede İngilizce olarak sesli söylemeniz istenir. Sesli olması telaffuzun gelişimi için çok önemlidir ve azami hassasiyet gösterilmelidir. İngilizce ders videoları, istenilen zaman durdurulup geri alınabilir veya başka bir zaman baştan başlanılabilir.

İngilizce Ders Videoları - İngilizce Konu Anlatımı - Herkese İngilizce

https://www.youtube.com/playlist?list=PL8xXkv3YNY1W-SxLZWW4198m5hrKUrPJR

Siz de basit ve hızlı bir şekilde İngilizce öğrenmek ve bu dilin kişisel gelişiminize ciddi katkı yaptığını görmek istiyorsanız www.youtube.com/c/KivancKilicer adresli kanaldan faydalanabilir; gerekli İngilizce ders videolarını izleyebilir veya indirebilirsiniz.
94
Yeni Bölüm / Genç ve sağlıklı cildin formülü: Reneva kolajen
« Son İleti Gönderen: ebru 10 Eylül 2020, 07:07:29 »
İnsan vücudu doğal olarak kolajen üretir. Bununla birlikte yaş ilerledikçe bu proteinin üretimi yavaşlar. Ve ciltte yaşlanma ve kırışıklıklar meydana gelir. Reneva uzmanları insan vücudu için önemli rolleri olan kolajenle ilgili önemli bilgiler verdi.

KOLAJEN NEDEN ÖNEMLİDİR?
Kolajen, birbirinin üzerine sarılmış üç aminoasit zincirinden oluşan büyük moleküllü yapısal bir proteindir. Ağırlıkla prolin, glisin ve hidroksiprolin aminoasitlerinin oluşturduğu esnek ve güçlü bir yapıya sahip olan kolajen yapıştırıcı özelliği ile cilt bütünlüğünüzü sağlar ve vücudunuzu güçlendirir. Tendonlar, bağlar, kıkırdak ve kemikler dahil tüm bağ dokularımızın bütünlüğünü, esnekliğini ve cilt yenilenmesini sağlayan kolajen vücudumuzdaki proteinlerin yaklaşık %30'unu oluşturur.

İnsan vücudu doğal olarak kolajen üretir. Bununla birlikte, zamanla, bu proteinin üretimi yavaşlar.

Sonuç olarak, bir kişinin cildi, birçok kişinin "esneklik" olarak adlandırdığı bir süreç olan yeniden şekillenme yeteneğini kaybetmeye başlar. Bu meydana geldiğinde, kırışıklıklar oluşmaya başlar.

KOLEJENİN FAYDALARI
Daha iyi bir cilt
Kolajen takviyeleri alan insanlar, cildinin görünümünü ve genel sağlığını iyileştirmek istiyorlar. Yapılan araştırmalara göre kolajen ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olduğu belirtilmiştir.

Eklem Sağlığı
Yaşlandıkça eklemlerde deforme başlar. Özellikle, eklemlerin süngerimsi kıkırdağı yıpranmaya başlar. Kolajen takviyelerinin eklemlerdeki kıkırdağın bozulmasını düzeltmeye veya önlemeye yardımcı olabileceğini gösteren bazı kanıtlar vardır.

Kas Kütlesi artışı
Kolajen takviyelerinin kullanılmasının kas kütlesini artırmaya yardımcı olabileceğini gösteren bazı kanıtlar vardır.

Kemik Kaybı Önlenmesi
Bir kişi yaşlandıkça ve kolajen üretimi yavaşladıkça, kişi kemikleri güçlü ve destekli tutmak için gerekli kolajeni kaybettikçe kemikler zayıflayabilir.

Kolajen önemli miktarda kemik yapısını oluşturur ve kemikleri güçlü tutmaya yardımcı olur.

Kolajen eksikliğinde neler olur?
Yaşlandıkça azalan kolajen miktarı bir dizi sağlık endişesine yol açar. 40 yaşından sonra, kolajen eksikliği belirtileri daha belirgin hale gelmeye başlar.

Aşağıdaki bazı belirtilere sahipseniz kolajen eksikliği yaşıyor olabilirsiniz;

Eklem ağrısı
Kolajen eklem fonksiyonunda önemli bir rol oynar. Bozulmaya başladığında, eklemlerinizin alevlenmesini en aza indirir. Bu, kademeli olarak artrite dönüşebilen aşırı sürtünmeye yol açabilir.

Kırışıklık
Kırışıklıklar yaşlanmanın doğal bir belirtisidir. Kolajen depoları tükenmeye başladığında, cildin yapısının bir kısmını kaybetmesine neden olurlar. Neyse ki, yeni araştırmalar, doğru kolajen takviyelerini almanız koşuluyla, azalan kolajen seviyelerinin neden olduğu kırışıklıkların tersine çevrilebileceğini göstermektedir.

Ağrıyan kaslar
Kolajen kasların kemiklere ve bağlara bağlanmasında önemli bir rol oynar. Kolajen lifleri zayıflamaya başladığında, bu yapılara olan bağlantıyı zayıflatabilir, bu da ek sürtünme ve ağrıyan kaslara yol açabilir.

Kan Basıncı Sorunları
Kan damarlarınızın duvarları kolajenden oluşur. Yaşlandıkça bozulmaya başladığında, vücudunuzun kan akışını düzenlemesi daha zor olabilir. Anormal kan basıncı ile ilişkili bir dizi semptom yaşanabilir.

Örneğin:

Sık sık baş ağrısı

Göğüs ağrısı

Baş dönmesi

Yorgunluk

Çoğu insan yaşlanmanın neden olduğu estetik problemlerle başa çıkmak için kolajen takviyeleri alırken, anormal kan basıncı, zayıflamış kolajenin neden olduğu en ciddi problemlerden biridir. Uygun tedavi alınmazsa yaşam kalitenizi belirgin şekilde düşürebilir.

Amerikan Kalp Derneği, düşük kolajen seviyelerinin tipik olarak düşük kan basıncı ile ilişkili olduğunu bildirmektedir. Bu, hastaların kolajen takviyeleri ile düşük tansiyon sorunlarını düzeltebileceği anlamına gelir.

Kolajen seçerken ve kullanırken nelere dikkat edilmelidir?
Kolajen seçerken ürün seçimine dikkat etmek gerekmektedir. Doğru üretici, doğru hammadde, doğru ürün önem taşımaktadır. Kolajen takviye olarak alındığında sindirim sisteminde aminoasitlere parçalanır ve aminoasit olarak kana karışır. Bu sorunu biraz olsun aşabilmek adına ise kolajenin biraz daha parçalanmış hali olan hidrolize kolajen içeren takviyeler geliştirilmiştir. Kolajenin hidrolize formu (Kolajen Peptit) tercih edilmelidir. Minimum 2,5 g ile 10 g Kolajen peptit içeren ürünler tercih edilmelidir.

Kolajenin pek çok farklı tipleri vardır. Farklı dokularda farklı yoğunlukta bulunmaktadır. Cildin yüzde 70' ini Tip 1 ve Tip 3 kolajen oluşturmaktadır. Örneğin, cilt, saç, tırnaklar için bir takviye seçilecekse tip1 ve tip 3 kolajen ağırlıklı seçilmelidir. Kolajen takviyesine başlamadan önce doktora danışılması önemlidir. Aksi durumda hamileler, emziren anneler, diyabet hastaları istenmeyen durumlarla karşılaşabilir.

Kendi kolajenini korumak için;
Düzenli egzersiz yapmak, sağlıklı ve dengeli beslenmek, sigara içmemek, güneşten korunmak vücuttaki kendi kolajenimizi korumak açısından önemlidir.

Reneva hakkında

1982 yılından bugüne Tuz sektöründe faaliyet gösteren Estuz A.Ş. gıda sektöründeki tecrübesi ve birikimleriyle yeni bir markayı tüketiciyle buluşturmuştur.

Kolajen içerikli Takviye Edici Gıda ürünleri Reneva markası altında toplanmıştır. Reneva doğuşuyla birlikte Türkiye ile birlikte Dünya'da da birçok ilke imza atmıştır. Rafa çıkışından itibaren bugüne kadar Ar-Ge çalışmaları devam etmiş ve portföylerinde yer alan 2 çeşit ürün sayısı 11'e yükselmiştir. Likit formunda ki ürünlerden sonra Saşe ve Shot formlarıyla ürün çeşitliliği arttırılmıştır. Amerika başta olmak üzere Katar, İsrail, Romanya, Suudi Arabistan, KKTC, Ukrayna ve Bosna Hersek'e Reneva ürünleri ihracatı gerçekleşmiştir. Bu ülkeler dışında yeni ülkelerle görüşmeler devam etmektedir. 2021 yılı hedefi "Her Kıtada Reneva" olacaktır. Her kıtada Reneva ürünlerinin talep ediliyor olmasıyla ülkemiz için katma değer yaratırken işgücünün artacak olmasıyla da daha fazla kişiye istihdam yaratılmış olacaktır.

https://www.renevalife.com/kategori/kolajen-urunleri

https://www.renevalife.com/
95
Genel Sohbet / Bahçelievler Diş Hekimi - Acil Diş Hastanesi
« Son İleti Gönderen: osman75 09 Eylül 2020, 17:47:27 »
Bahçelievler Diş Hekimi - Acil Diş Hastanesi
24 Saat Açık Dişçi Tel: 0533 582 82 79

Diş ve çenedeki yapısal bozuklukları araştıran ve bu sorunlara çözüm üreten bilim dalıdır. Ortho ve odons kelimelerininbirleşmesiyle oluşan sözcük grubu yunan dilinden Türkçeye geçmiştir. Düzgün diş anlamına gelen ortodonti diş hekimliğinin ardından 4 yıllık bir eğitimle kazanılan uzmanlıktır. Ortodontide en çok rastlanılan sorunların kaynağında süt dişlerinin oluşumunda, parmak emme, yalancı emzik kullanma ve ya bulunan her cismin ağıza götürülmesi yatar. Ayrıca ergenlik döneminde çıkan daimi dişlerin tam yerine oturamaması, süt dişlerinin zamanından daha erken düşmesi ve ya 20lik yaş dişlerinin diğer bütün dişlere baskı yapması gibi sebeplerde bu bozukluklara yol açabilir. Bahçelievler dişçi ayrıca ülkemizde görülen ortodontik bozukluların en çok rastlanan sebebi ise millet olarak diş fırçalama alışkanlığımız olmamasıdır. Türkiye’de yapılan son anketlere göre ortalama haftada bir kere diş fırçaladığımız tespit edilmiştir.

Bahçelievler Diş Hastanesi Genel teavileri;
Ortodontik tedaviler dişlerin ve çenenin yapısına ve kişinin çocukluğundaki ve şimdiki alışkanlıklarına kadar pek çok nedenden dolayı çeşitlilik gösterir. * Bayramda ve tatil günlerinde açık diş terapisi, * Full time diş dolgusu tedavisi yenileme hizmeti -- * Bahçelievler gece açık diş tedavisi protez tamiri * Nöbetçi diş hekimi kliniği ile ağrısız diş çekimi * Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi kanal tedavisi vs. var, * Acil dişçi telefon numarası için sekreteri arayabilirsiniz. * Çocuk diş çekimi ve dolgusu + koruma.Yüzlerce farklı ortodontik tedavi yöntemi vardır. Bu yöntemleri günümüzde ortodonti kliniklerinin tamamında görmek mümkündür.En genel anlamda ortodontik tedavi yöntemlerini, dişlerin konumsal bozuklukları ve çene yapısındaki asimetrik bozukluklar olarak ikiye ayırmak mümkündür. Bu tedavilerden en çok rastlanılan ise diş teli tedavisidir. Diş teli tedavisinde yaş sınırlaması yoktur ve her yaştan hastaya uygulanabilir.

http://www.nobetcidisci.org/bahcelievler-dis-hekimi.html
96
Genel Sohbet / Nöbetçi Diş Hekimi Bağcılar
« Son İleti Gönderen: osman75 09 Eylül 2020, 17:43:25 »
Bağcılar Dişçi - Acil Diş Hastanesi - Nöbetçi 24 Saat Açık Dişçi
Tel: 0533 582 82 79.

Diş ağrıları herkesin tam olarak kabus düzeyinde hayallerini kaplamaktadır. Ortodonti dilimize Yunancadan gelmiştir. Kelime ortho ve odons sözcüklerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Dilimize ‘düzgün diş’ olarak çevrilmiştir. A| Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi,
B| .Gece açık diş kanal tedavisi,
C| .Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
D| .Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
E| .Bağcılar bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
F| .Acil dişçi telefon numarası.
G| .Çocuk diş çekimi ve dolgusu + fissüre örtücü.Fakat ortodonti kelime anlamının aksine çene yapısında ve çene kemiği üzerinde oturan dişlerin pozisyon bozuklukları ve asimetrik problemleriyle ilgilenen bir bilim dalıdır. Ortodonti uzmanı ya da ortodontist olmak için ise diş hekimliğinin ardından 4 yıllık eğitim gerekmektedir. Bu sebeple ortodontist olmak için öncelikle diş hekimi olmak gerekmektedir. Ortodonti halk arasında diş teli tedavisi ile bağdaştırılmıştır. Ortodontik tedavilerde en çok görülen çözüm diş teli tedavisi olması bunun sebebi olarak görülebilir. Ortodonti tedavisi kabaca dişlerin üzerine braket ve tellerin yapıştırılması sonucu dişlerin daha düzgün ve simetrik bir görünüm kazanması denebilir. Diş telleri ve braketler sanılanın aksine dişe herhangi bir zarar vermez. Braketleri yapıştırmak için kullanılan kimyasal maddenin bu iş için özel üretilmiş olması dişlere verilebilecek zararın önüne geçer.

Diş teli tedavisi genç yaşlı bütün kişiler tarafından yaptırılabilir. Fakat halkımız arasında ortodonti yaptıranlar genel olarak ergenlik dönemini henüz bitirmemiş olan kişiler olduğu için, daha yetişkin kimseler için bu tedavinin uygun olmadığı düşünülür. Bunun düşüncenin bir diğer sebebi ise belirli bir yaş üstü kişilerin, diş tellerinin kötü görüntüsünden dolayı yaşadıkları estetik kaygıdır. Bu sebeple de gelişen tıp teknolojileri içten takılan tel yani lingual ortodontiyi geliştirmişlerdir. Dişlerin ön yüzeyine değil iç kısmına takılan braketler de aynı işlevi görerek dişlerin simetrik ve düzgün görünümünü kazanmalarını sağlamaktadır.

http://www.nobetcidisci.org/bagcilar-dis-hekimi.html
97
Genel Sohbet / Avrupa Yakası Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi
« Son İleti Gönderen: osman75 09 Eylül 2020, 17:39:35 »
Avrupa Yakası Acil Diş Hastanesi Nöbetçi Dişçi
Telefon Numaramız : 0533 582 82 79 - 24 Saat Açık

Daima kelime anlamına bakacak olursak, yunanca kökenli bir kelime olup ortho ve odons kelimelerinin birleşmesiyle oluşan düzgün diş anlamına gelen bir kelimedir. Kelime anlamının aksine ortodonti, dişlerin diziliminde ve çene yapısında oluşabilecek simetrik bozuklukları konu alan ve bu sorunlara çözüm arayan bir bilim dalıdır. Avrupa yakası dişçi sekreterinin ardından 4 yıl eğitim gerektiren bu bilim dalı dişlerin kendi yapılarıyla değil, çene kemiği üzerindeki pozisyonlarını ve çene kemiğindeki ortopedik anormallikleri inceler. Genelleme yapmak için raporlara bakabilir.

Avrupa Yakası Nöbetçi Dişçi
Ortodontik uygulama tedavilerin en ana hatlarıyla dişlerin çene kemiği üzerindeki dizilimi ve çene yapısındaki bozukluklar için uygulanan tedaviler olarak ikiye ayırmamız mümkün. Diş diziliminde oluşan problemlerde en çok kullanılan tedavi diş teli tedavisidir. Halk arasında dişlere zarar verdiği söylenen bu tedavinin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Dişlere yapıştırılan teller zamanlar dişleri olması gerektiği gibi bir dizilime kavuştururlar. Fakat diş teli tedavisi uygulanan kişilerin dikkat etmesi gereken bir takım davranışlar vardır. Örneğin dişlerinde tel takılı olan hasta kesinlikle cips ve kuruyemiş gibi katı gıdalar tüketmemelidirler. Ayrıca gazoz ve kola gibi asitli içeceklerden de uzak durmaları gerekir. İllaki içilmesi gerekiyorsa, bu eylem bir pipet yardımıyla yapılmalıdır. Ayrıca zeytin gibi çekirdekli yiyecekler, kesinlikle çekirdekleriyle beraber direk ağıza atılmamalıdır. Öncelikle çekirdek çıkartılıp daha sonra öğütücü dişler yardımıyla çiğnenmelidir. Dişlerin dizilimini etkileyen pek çok sebep vardır. Bunlardan bazıları 20lik dişlerin diğer mevcut dişlere baskı uygulaması, beslenme bozuklukları, süt dişlerin erken düşmesi, parmak emme, tırnak yeme, kalem çiğneme, geceleri uyurken hep aynı tarafa yatma ve diş eti problemleri gibi nedenlerdir.

http://www.nobetcidisci.org/avrupa-yakasi-dis-hekimi.html
98
Genel Sohbet / Kaliteli Reklam Ajansları
« Son İleti Gönderen: seohaber 09 Eylül 2020, 16:34:53 »
Alanında en iyi olmak, çok sayıda müşteriye ulaşmak ve rakiplerin adım adım önüne geçmek en başta gelen ticari isteklerdendir. Bunun için pazarlama stratejilerini ve reklam faaliyetlerini çok iyi yürütmek gerekmektedir. Bunlar, markanın tek başına yapabileceği işlemler olmamakta; mutlaka bir destek ve yardım gerekmektedir. Hem markaya dışarıdan bir gözle bakabilecek ve eksiklerini gözlemleyebilecek hem de markaya firma kadar yakın olabilecek bir ajansa gereksinim duyulmaktadır. Bu ihtiyacı giderebilmek için çok iyi bir araştırma yapmak; kaliteli reklam ajansları belirlemek gerekir.

Dijital reklam süreçleri, bire bir hizmet vermekte olan bir müşteri danışmanıyla doğru bir dijital reklam strateji belirlenerek başlatılır. Yürütülecek kampanyadan beklentinin satış veya tanıtım amaçlı olmasına bağlı olarak izlenecek yola karar verilir. Sonraki adımda hedef kitleye en verimli şekilde nasıl ulaşılabileceğini belirleyecek olan dijital medya planlama takımı devreye girer ve dijital reklam planı oluşturulur. Dijital ajans aşamaları bu şekilde yürütülür.

YouTube reklam kampanyası başlatılmadan önce yapılan araştırmaların başında YouTube reklam fiyatları analizi gelmektedir. YouTube reklam fiyatları; sektöre, bölgeye ve zamana göre değişkenlik gösterebildiği için kampanyalar öncesinde küçük bütçeler ile testler yapılması elzemdir. Bu yüzden YouTube reklam verme süreci öncesi kapsamlı araştırma ve analize ihtiyaç duyulmaktadır.

TV reklam türleri arasında bant ve spot reklam, tv ürün yerleştirme ve çeşitli reklam türleri bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenler genelde bant ve spot reklamlar olmaktadır. Spot reklamlar, reklam kuşaklarında her zaman gördüğümüz türde reklamlardır. TV reklam fiyatları reklamın uzunluğuna ve günün hangi zamanında reklam verildiğine göre değişmektedir.

Tüm bu hizmetler gerektiği takdirde; www.scarletmedia.net/tr adresli sitemizde bulunan iletişim yolları üzerinden firmamızla irtibata geçip dijital ve mobil reklamcılıktan kreatif sanat tasarımı ve video prodüksiyonuna, TV medya planlama organizasyonundan açık hava reklamcılığına kadar türlü hizmetleri satın alabilir ve kendinize uygun butik çözümlere de anında ulaşabilirsiniz.
99
Genel Sohbet / Avcılar Acil Diş Hastanesi
« Son İleti Gönderen: osman75 09 Eylül 2020, 16:25:09 »
Avcılar Acil Diş Hastanesi 0533 582 82 79
Acil Dişçi 24 Saat Açık

Dişlerimizde kalıtsal veya çevresel özelliklerden dolayı oluşan çapraşık ve eğri dişlerden ortodonti tedavileri ile kurtulabilme şansı bulmaktayız. Peki, ortodonti nedir? Ortodonti kelime anlamı olara düzgün diş anlamına gelmektedir ve bu gibi eğik ve çapraşık dişlerin tedavisini gerçekleştiren diş hekimliği uzmanlık alanıdır. Avcılar dişçi bu yöntemleri kullanılırken farklı tipte diş telleri kullanıldığı için farklı tipte ortodonti ortaya çıkmaktadır.

Bunlardan birincisi dişin dışına ya da içine takılan sabit tellerdir. İç yüzeye takılan tellere lingual braketler denilmektedir. Dış yüzeye takılan braketler ise 2 gruba ayrılmaktadır. Bu grubu oluşturan porselen braketler ve metal braketlerdir. Bunlardan ikincisi ise takılıp çıkarabilen braketlerdir yani sabit değildir. Avcılar dişçi  size hangi braket yapısının kullanılmasına kendiniz karar verebildiğiniz gibi, bu kararı diş ve ağız yapınız ve hekimin tavsiyesi de büyük oranda etkilemektedir.

Ortodontide kullanılan apareyler farklı çeşitlerde olabilmektedir. Hareketli ve sabit apareylerden oluşurlar. Hareketli apareyler genellikle koruyucu amaçlı olarak kullanılmaktadır. Asıl tedavi üretici yöntem ise braketler yardımı ile olmaktadır. Bu braketler ise ince meral bir yapının dişin üzerine yapıştırılarak titanyum tel ile sürekli dişin üzerinde sabit kalacak şekilde konumlandırılarak dişin bulunduğu konumu zaman geçtikçe değiştiren sistemlerdir. Braketlerin de farklı tipleri bulunmaktadır. Bunlar ise dişin arka tarafından uygulanan lingual olarak, estetik amaçlı kullanılan seramik ya da şeffaf gözüken, beyaz renkli braket telleri bulunmaktadır. Hangi braket tipinin kullanılacağını ise yine hekime ve hastanın görüşmesiyle ortak karar uygulanacaktır. Damon braketler, porselen braketler, metal braketler ve lingual braketlerdir.

http://www.nobetcidisci.org/avcilar-dis-hekimi.html
100
Genel Sohbet / 24 Saat Açık Nöbetçi Dişçi
« Son İleti Gönderen: osman75 09 Eylül 2020, 16:21:16 »
Ataşehir Acil Diş Tedavisi - 24 Saat Açık Nöbetçi Dişçi

Çapraşık ve kötü konumlanmış dişlerin tedavisinde kullanılan diş telleri hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz? Bahsi geçen genel diş tedavisini hemen hemen herkes duymuştur. Ataşehir dişçi bunları bizzat yaşamıştır. Dişlerinizde bir problem olduğunu hissedebiliyor olabilir, ortodonti ihtiyacınız olduğunu fark edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere diş teli çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Toplamda beş adet fena durumda olan tedavi çeşidi bulunmaktadır. Hepsinin bir avantajı, dezavantajı bulunmakla birlikte aralarında fiyat farkı da bulunmaktadır. Uygulaması yapılan diş teli çeşitleri listesini sıralayacak olursak; içten takılan diş telleri, seramik diş telleri, altın diş telleri, metal diş telleri ve damon diş telleri diyebiliriz. Unutulmamalıdır ki ortodontik ucuz tedavisi bünyesinde yapılacak diş teli işlemi doktorların yapacakları kontroller ve saptamalardan sonra uygulanacaktır, uygulanmalıdır. Şimdi dilerseniz bu tellere biraz daha yakından bakalım.

Ataşehir nöbetçi dişçi gibi adından da anlaşılacağı üzere bu tel dişlerin arka kısmına yapıştırılmaktadır. Standart bir diş teli dışarıdan görünür. Bu teller ise dışarıdan bakıldığında görünmüyor. Daha çok çocuk ve gençlere, diş teli takmanın estetikliği bozması dolayısı ile rahatsız olan bireylere uygulanmaktadır. Ücret olarak çok pahalı olduğu söylenemez. Belirtilmesi gereken husus ilk iki haftanın alışma süreci olduğudur. Alışma sürecinde iç yanaklar ve dil tahriş olur. Fakat endişe edilmemelidir. Bu yalnızca bir alışma sürecidir.

http://www.nobetcidisci.org/atasehir-dis-hekimi.html
Sayfa: 1 ... 8 9 [10]