Gönderen Konu: samsun da 1919 metre bayrakla 20 bin kişi yürüdü  (Okunma sayısı 2017 defa)

Deniz

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 8
    • Profili Görüntüle
samsun da 1919 metre bayrakla 20 bin kişi yürüdü
« : 25 Temmuz 2016, 05:27:43 »
Samsun Valiliği tarafından düzenlenen "Demokrasi ve Bayrak Yürüyüşü"nde, 1919 metrelik Türk bayrağı Cumhuriyet Meydanında Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile izciler eşliğinde açıldı.Samsun'da 1919 metre bayrakla 20 bin kişi yürüdü!

Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla 1919 metre uzunluğundaki bayrak ile yapılan yürüyüşe 20 bin kişi katıldı.Yaklaşık 20 bin kişi dev bayrağın altında sloganlar atarak şehrin caddelerini dolaştı. Bayrak daha sonra açıldığı yerde tekrar toplanmaya başladı. FETÖ'nün darbe girişimine tepki amacıyla "Aynı Bayrak Altında" sloganıyla düzenlenen bayrak açma törenine AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, BBP de destek verdi.
Bakan Kılıç, burada yaptığı konuşmada, tüm siyasi partilerin temsilcilerinin bir arada olduğunu söyledi.
Samsunlulara teşekkür eden Bakan Kılıç, şöyle konuştu.
"Sayın Cumhurbaşkanımızın size selamları var. Sayın Başbakanımızın size selamları var. Tüm siyasi parti liderlerimizin size selamları var. Hepimiz bir arada olarak, bir olarak, tek yürek olarak buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz. Ta ki, biz bu ülkede, bu cennet vatanda, bir arada beraber geleceğe yürüyüşümüzden tek bir şüphemiz kalmayıncaya kadar. Sayın Cumhurbaşkanımız, 'meydanları tamam boşaltın' dediği zaman boşaltacağız, ama o saate kadar meydanlardayız. Fakat inanıyorum ki, Samsun bu tablosuyla örnek olmak özelliğini ve ilklerin şehri olma özelliğini ortaya koydu. 20 bine yakın Samsunlu hemşehrim bizimle beraberdi. Hepinize teşekkür ediyorum. Tüm siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyorum."
"15 Temmuz gecesi asker üniforması giymiş teröristler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin o şanlı üniformasını giymiş teröristler, FETÖ terör örgütü üyesi teröristler milli iradeye, devlete ve millete karşı bir ayaklanmaya giriştiler" diyen Bakan Kılıç, şunları kaydetti.
"Sağolsun Samsun Jandarma Komutanı işte burada Ercan Albay, dimdik durdu. 'Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve milletimizin emrindeyim' dedi. Emniyet Müdürlüğümüzün başkanlığında tüm emniyet teşkilatımız da hiçbir an tereddüt etmeden tüm Türkiye'de devletin arkasında durdu. Bu akşam burada siyaset bir arada herkes bir. Tek amacımız var 2023. Cumhuriyetimizin 100. yılı. İnşallah ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin daha da üzerine taşıyarak bu yürüyüş devam edecek. Gazi Mustafa Kemal Samsun'dan istiklal yürüyüşü başlattı. Biz de Samsun'dan bu devletin, bu milletin, hiç bir zaman sekteye uğramayacağını Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın ortaya koyduğu duruşla tüm dünyaya haykırdık. Türk milleti tüm dünyaya bir demokrasi dersi verdi."
Yürüyüşe Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Milletvekilleri Fuat Köktaş, Ahmet Demircan, Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekilleri Hayati Tekin ve Kemal Zeybek de katıldı.