Gönderen Konu: ENDERİSTAN | TARAYICI TABANLI YÜKSELME OYUNU  (Okunma sayısı 244 defa)

ebru

  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
  • *****
  • İleti: 953
    • Profili Görüntüle
ENDERİSTAN | TARAYICI TABANLI YÜKSELME OYUNU
« : 06 Eylül 2020, 08:13:40 »


Hakkında:
Oyun tamamen Türk yapımı olup yalnızca 1 geliştirici tarafından geliştirilmiştir. Tarayıcı tabanlıdır. Text-based olarak geçmesine rağmen oyun içi grafiklerle desteklenerek daha keyifli bir oyun zevki sunulmuştur. 0.1.0.2 versiyonunda olup halen geliştirilmektedir. Oyun içerisinde 130'dan fazla eşya ve her geçen gün artan kule katları bulunmaktadır. Oyun 0'dan kodlanmış olup herhangi bir scriptin veya oyunun klonu değildir. Oyun içi görseller ücretsiz assetlerden temin edilmiş olup yalnızca görseller alıntıdır. Gerekli atıflar oyun giriş ekranında yapılmıştır. Herkes ücretsiz bir şekilde katılıp oynayabilir. Oyun içi veya oyun dışı herhangi bir ücretli satış söz konusu değildir.

Hikaye:
Yıllar önce Enderistan adı verilen gezegende tüm varlıklar huzur ve bilgelik içerisinde yaşamaktaydı. Bir gün halktan biri, sıradan bir yaratılmış köyün boş arazilerinde bir güç keşfetti. Bu güç onu en sıradandan en üstün kuvvet olmaya itti. Kendi arzusu olsa da olmasa da bu güç onun giydiği sıradan çapulları kudretli birer zırha dönüştürüyor, eline tuttuğu sopalar dağları parçalayan silahlara dönüşüyordu.
Çok kısa zamanda bu gücün verdiği hırsla yükseldi yükseldi ve Enderistan'ın o zamana kadar gördüğü en kudretli yaratılmış oldu. Zamanla insanlar ona Enderimiz demeye başladı. Evrendeki en ender ırkların ve en ender ilimlerin bulunduğu Enderistandaki en ender şey oydu!
Ancak bu güç onun gözlerinin yorulmasına, dizlerinin çökmesine, saçlarının beyazlamasına ve vücudunun çökmesine mani olamıyordu. Zamanla bu ender göçtü, çöktü ve öldü. Arkasında yanlızca tek bir miras bıraktı, Enderlik.
Bilgeliğin ve huzurun gezegeni olan Enderistan, gücün ve kudretin saltanatı altına girdi. Tüm yaratılmışlar Ender olma arzusuyla yanıp tutuşur hale geldi.
Ne yazık ki o güç ilk ender ile sönüp gitti. Hala ilk enderin eşyaları pazarlarda satılıyor olsa da Ender olmak isteyen herkes çalışıp, gücünü ispatlayarak en tepeye çıkmak zorunda.
Enderistan kapılarını daima açık tutarak, her ırktan, her cinsten yaratılmışı o en Ender seviyesine çıkartmak için tüm olanakları sunmaya başladı.
O gün bu gündür, Enderistanda Ender olabilmek için bir mücadele sürüyor.

Peki ya sen? sen Ender olabilir misin?

Oyun Adresi: https://enderistan.com
Oyun Kategorisi: Tarayıcı Tabanlı Karakter Geliştirme
Oyun Versiyonu: 0.2.0.0
Oyun Wiki/Rehber: https://enderistan.com/nasil
Oyun Geliştirici Blogu: https://enderistan.com/blog
Gelmesi Beklenen Yenilikler:
2.5D Isometric Harita ve Oynanış
Geliştirilmiş Envanter Sistemi (Showroom)