Gönderen Konu: Kumaş Parti Kumaş Parça Kumaş Parça kot kumaş Spot Kumaş Gabardin Kumaş  (Okunma sayısı 691 defa)

Kumaş

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 1
    • Profili Görüntüle
Kumaş
File kumaş, oluşturulduğu elyafın türüne bağlı olarak çeşitli farklı tekniklerle yapılır. Naylon ve polyester birçok yönden birbirine çok benzerken, polyester naylondan birkaç on yıl sonra geliştirildi, bu da bu sentetik malzemenin üretiminin önemli ölçüde daha gelişmiş üretim süreçlerini takip ettiği anlamına geliyor.
Bu iki tür kumaş lifini yapmak için kullanılan işlemler farklı olsa da, her bir lif türü için süreç petrol yağının rafine edilmesi ile başlar. Poliamid monomerler daha sonra bu yağdan çıkarılır ve bu monomerler daha sonra polimer yapmak için çeşitli asit formlarıyla reaksiyona sokulur.
TÜM KUMAŞ ÇEŞİTLERİ İÇİN SAYFAMIZA BEKLERİZ. www.kumas.org
Bu polimerler, reaksiyona girdikten sonra genellikle katıdır ve daha sonra eritilir ve polimer iplikler yapmak için düzeler boyunca zorlanır. Bu ipler soğuduktan sonra makaralara yüklenebilir ve örgü kumaş haline getirilmek üzere tekstil üretim tesislerine gönderilebilir. www.kumas.org
Çoğu durumda, örgü kumaş üreticileri, polyester veya naylon elyaflarını kumaşa dokumadan önce boyayacaklardır. Tekstil üreticileri daha sonra bu elyafları çeşitli ağ biçimleri oluşturmak için farklı şekillerde dokuyabilirler. Örneğin birçok ağ türü, kendisini binlerce yıl boyunca etkili olduğu kanıtlanmış temel bir kare deseni izler. Bununla birlikte, Tül gibi daha çağdaş ağ biçimleri, altıgen bir yapı ile dokunabilir.
Parti şönil kumaş satın alan,stok şönil kumaş,spot şönil kumaş,kiloyla şönil kumaş,kilo ile şönil kumaş,parça şönil kumaş,