Gönderen Konu: Organik Yöresel Ürünler  (Okunma sayısı 179 defa)

mahkum

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 3
    • Profili Görüntüle
Organik Yöresel Ürünler
« : 11 Nisan 2021, 17:37:21 »
Katkısız Yöresel Ürünler
Beslenme alışkanlıklarımızı ve kültürümüzü oluşturan ürünler arasında yöresel ürünler oldukça kıymetlidir. Daha sağlıklı beslenmek ve katkısız bir şekilde bu ürünleri doğal yönlerden edebilmek için başta annelerimiz olmak üzere kadın elinin değmesi ile daha lezzetli hale gelen yöresel lezzetlerimiz, sofralarımızda vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Annelerimizin yaptığı biber salçası ve domates salçası ile yapılan yemeklerin lezzeti hiçbir yerde bulunmaz.
Beslenme alışkanlıklarımız ve kültürümüz arasında yer alan ürünler arasında, bakliyat çeşitleri de farklı bir yere sahiptir. Keskin nane ve kekik karışımı bir kokuya sahip, bir o kadar da lezzetli karacadağ pirinci, yöresel bir lezzet olarak sofralarımıza tat katmaya devam ediyor. Buğday tanelerinin ateşinde kavrulurken çıkan buharla birleşince lezzetini katlayan firik bulguru da aynı şekilde sofralarımızda yer alıyor. Daha da lezzetli yemekler için isot gibi baharatları kullanmayı da unutmamak lazım.
Organik Yöresel Ürünler
Yemek yemeyi sadece doyabilmek için değil, sağlıklı beslenmek ve keyif almak için isteyen herkes, bunu organik yöresel ürünler ile en iyi şekilde gerçekleştirebiliyor. Diğer taraftan misafir ağırlamayı ve ikramda bulunmayı çok seven bir millet olarak, Misafirlerimizi karşılarken eşsiz aromalara sahip yöresel kolonya çeşitleri sıklıkla tercih edilir. Yöresel kahve çeşitleri ile misafirlerinizi ağırlamak bambaşka bir duygu. Tabii ki kahvenin yanında da yöresel kuruyemiş çeşitleri ile ikramda bulunmak da önemli.