Geçmişe Dair..

admin     07-08-16     Genel     , ,      586 Defa Okundu

Gün birgün sevdalanmış geceye,gecede kendi kendine dara düşmesini sağlamış yüreğin. Biliriz ki gece tek çıkmazıdır seven kalbin.Vicdan,ah o vicdan insanı kndi kendiyle sohbet etmesini sağlayan yegane histir belkide.Bugun alemci sohbet odaları nda  yine hayata dair bişiler paylaşmak istedim sizlerle.. Pişmanlıklarımızdan bahsedelim mi? Yıllar önce tanıdığım  adından başka hiç bişeyi aklımda kalmyan biri ile sanal ortamda tekrar karşılaştım. O zamanlar cesaret edemediğim bir çok şeyi nedense bu sefer göze aldım. Neden diye sormayın bilmiyorum. Belki yaklaşımı, belki sevgisi yada buna benzer bir çok şey..

Bazen bişeyleri saklamak korkmanın en buyuk  sebebidir. İnsanların sizi olduğunuz gibi kabullenmesini, olduğunuz gibi sevmesini isterken korkularınız yuzunden  pembe yalan dediğimiz şeylleri ortaya atabiliyoruz ve gerçekleri söylediğinizde çekip gitmeleri değilde, bir daha eskisi gibi olmamaları bizleri daha çok acıtıyor.

Yıllar sonra gözlerine bakmak,o gözlerde kaybolmak.. Yaşadığını hissetmek gerçekten çok güzel bir duyguymuş. Bir kez daha varlığına şükrettikten sonra o kokusunu doy doya içime çekmek belkide yaptığım en güzel şeydi. Bir zamanlar  deli gibi sevdiğim bir sözü şimdilerde ciğerlerime kadar yaşıyorum.. ” Sarlırken kokusunu içine çekersen,özlerken burnunun direği sızlarmış”.. Bırak burnumu yüreğim sızlıyor..

Nasıl bu kadar işledi kendini yüreğime hiç bir fikrim yok.Bir çok alemci sohbet odalarında  olduğu gibi burda da değişmiyor düzen.. İnsan diyor ki  varsın konuşmasın,nicki orada olsun sadece ve ben iyi olduğunu bileyim ki bir nebze olsun  rhat etsin yüreğim..

Ne kadar seviyorsun diye sorma sevgili;

Tavanı kadar sokağın; dibi kadar cehennemin..


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?