iRC Sohbet Odaları

admin     14-04-17     Genel, Sohbet Odaları     , ,      1145 Defa Okundu

İRC :90’lı yılların sonunda ülkemizde fırtına gibi esen bir sohbet kültürü idi.Bir çok insan sohbet odaları yerine irc ve ya mirc derdik.Ozamanlar böyle çok fazla siteler yoktu alternatifler az ve sohbetler oldukça zevkli ve koyu idi.Amaçları tamamen sohbete yönelikti bu sitelerin,yılların geçmesi ile birlikte artık İRC kültürü yerini Sohbet Odaları ve Chat Siteleri adı altında yeniden hayatımıza girmeye başladı.

Geçen zamanla İRC artık tamamen ticareti bir araç olmaya başladı ve geçen sürede gelişerek görüntülü chat ve sesli chat olarak değişik kollara ayrıldılar,sonrasında ise Sohbet akıllı telefonlarımız ve cihazlarımıza kadar girmeye başladı.Artık insanlar istedikleri heryerden muhabbet etmeye başlayabilir ve kendilerine yeni arkadaşlıklar,dostlar,sevgili bulabilir duruma geldi.

Bir çoğumuzun evlerimizde internet yokken internet cafeler üzerinden girdiğimiz sitelerdi Mirc Sohbet ve iRC Sohbet odaları ozaman gerçekten çok popülerdi ve meraklıları oldukça fazla idi.

Hatta bir çok insan bu yolla evlenmiş,çoluk cocuk sahibi olmuştu.2000’li yılların ortalarında ise tvler üzerinden evlendirme programları ve internet üzerindeki arkadaşlık siteleri hızla yayılmaya başladı.Türkiyede 12 milyon Sohbet kullanıcısı 2 milyonda yetişkin sohbet sitelerine giriş olduğunu araştırmalar açık bir şekilde söylüyor.

Şuan hala yaygın bir şekilde kullanılan siteler üzerinde ciddi bir rekabet ve para tuzağı dönmeye devam ediyor.Giren kullanıcılardan üyelik parası veya site üzerinde yetkili olmak için istenilen ücretler tamamen Chat kültürünü bitirmeye devam ediyor.

Peki Biz Kimiz ? Amaçımız Ne ?

Alemci.Net Ailesi olarak hedefimiz sizlere ücretsiz chat hizmeti ve seviyeli sohbet anlayışı ile aile ortamı kurmak ve sitemizde geçirdiğiniz süreyi nasıl keyifli halde geçirebilirsiniz diye sürekli çalışan bir yönetim anlayışına sahip kişiler tarafından kurulan yeni ama sohbet kültüründe eski olan bir siteyiz.

Mirc Sohbet ve iRC Sohbet kültürünü hala yaşatmak için sürekli sizlerin önerilerinizi dikkate alan yönetim kadromuzla sizlerin hizmetinizdeyiz.

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?