İşte Instagram’ın Logo Hikayesi

admin     16-08-16     Genel     , , ,      450 Defa Okundu

Oluşturulduğu ilk günden itibaren Instagram aynı ikonu kullanırken geçtiğimiz günlerde alınan radikal bir karar ile birlikte artık yeni bir logo kullanılmaya başlandı. Konuyla ilgili öğrenilen son bilgilerde Instagram’ın 9 aydan beri yeni logo üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü ortaya çıktı.

9 aydan beri sadece küçük bir logo için çalışmalarını sürdüren Instagram’ın bu konuda çok ciddi bir çalışma yürüttüğü ve ortaya iyi bir ürün çıkardığı belirtilirken konu ile ilgili ilginç bir hikaye videosu da hazırlandı.

Instagram için oluşturulan ilk logodan günümüze kadar yaşanan evrelerin anlatıldığı videoda oldukça ilginç anlar sahnelenmiş durumda. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda Instagram’ın ilk logosunun sadece 45 dakika içerisinde tamamlandığı ve kullanıma alındığı belirtilirken sonraki logonun üzerinde 9 ay gibi oldukça uzun bir süre çalışılması Instagram’ın rekabet ortamında ne kadar ciddi bir şekilde çalıştığını gösteriyor.

Instagram’ın yeni logo ve ikon belirleme noktasında yüzlerce alternatif üzerinden çalışma yürüttüğünü ve tekrar tekrar logolar üzerinden geçildiği belirtilirken 9 aylık süre oldukça zorlu geçmiş durumda. Tasarımı yapan kişinin Cole Rise olduğu belirtilirken fotoğrafçı ve tasarımcı olan sanatkar iyi bir çalışma ortaya çıkarmış durumda.

İşte ilginç hikayesi ile Instagram’ın logo macerası…


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?