Kayıp bir Aşk´ı Arıyorum

admin     11-09-16     Özlü Sözler     , , , ,      652 Defa Okundu

Sevdiklerimin yüreklerine giden yolları zorluklarla donatan bir zamanda yaşıyorum. Ben bu yüzyılın çocuğuyum, belkide 4 mevsim yaşıyor ama beşinci mevsimi arıyorum. Bilemiyorum…

Göğünde yıldız yok artık gecelerimin, zor bir şehirden uzak bir memleketten bir şeyler karalıyorum .  Onca yalnızlığıma, gürültüye, bilgi diye sunulan yobazlaştırmalara,yabancılaşmaya,yabancılaştırmaya hiçbir uzvum tepki vermiyor artık.

Yüreğimin çekim alanında yaşayan tüm sevdiklerime sesleniyorum.

Yoruldum , bu memleketin dar sokaklarında artık haddinden fazla soluklanıyorum. Yeri geliyor nefes alamiyorum.

Ama yüreğimin çekim alanında kalmam lazım , yaşanılası bir gelecek icin.,

Kendim için, Sevdiklerim için…

Yalnızlık zor diyorum kendi kendime . Bir annenin çocuğuna sarılışındaki şefkate ihtiyacım var belkide. Biliyorum o günler çoktan geçti.. öyle ya da böyle istiyorum işte..

Hayatıma dair kabarık bir liste var elimde. Kaybettiklerimin sonrasında oluşan bir sürü boşluklara sahibim. Ve bir çok kez bunlarla yüzleşerek yaşıyorum hayatimi her seferinde yaralarımı deşerek yineleyerek.

Hayallerimin çatısı altında; geçip gittiğim sokaklarda; yıldızsız gecele sahip bir şehirde yaşıyorum; Kendi ruh dünyamda depremlerle dövülen bu ülkedeyim; şurada ve burada.. daima bir  boşluk  duygusu sarıyor beni.Ağzımın tadı bozuk.  Şeker bile tatlandırmıyor hayatımı . Şekeri sevmiyorum.

Aslında yoldayım… Uzun bir yolda.

alnızlığıma inat, Bildiğimi sandığım tüm bilgi kirliliklerine inat. Yasıyorum kadere inat.

Simdi diyeceksiniz peki neden bunca söylediğim feryat figan ,yakarış. Her cümlemde yalnızlığıma korkularıma belkide acizliğime sığınıyorum. Ama biliyorum Mevladan umut kesilmez, umutsuz yaşanmaz, şükür diyorum bu günüme.

Yalnızlığımı seviyorum Sebebi olduğu için. Ve sonunda kavuşmak olduğu için. iyiyim diyorum , Daha iyi olacağım biliyorum. Belki bazen kendime haksızlık ediyorum , bu sayede haksızlıklara direniyorum.

Gurbet bazen insanin yanı başındadır diyorlar hani. Benim gurbetim cok uzaklara gitmekmiş . Ama sayılı gün nasil olsa geciyor. Bekliyorum Geriye sayıyorum. Daha ne yapabilirimki. Gücüm yetse akıntıya karşı kürek çekecegim. Tek başına cekilmiyor ne yazik ki. Arıyorum iste kendimce birlikte düşünebileceğim birini…Belkide yol gösterecek KAYIP olanı..

 

Hz.MEVLANA aslında anlatıyor her şeyi…

Üzülme, istediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur. Sen darda olduğun vakitlerde, sana bahşedilmiş olanlarla elinden geleni yaparsın, en güzel çareleri düşünürsün uygularsın. Fakat yine bir şeyler olmuyorsa, kendini yerden yere vurman iyi bir durum değildir. Direnmekle, kendi iç huzurunu bozarsın. Sabırla uygula sana verilmiş olanları, o anki imkanlarınla. (Mevlana)

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?