Makalede Anahtar Kelimelerin Önemi

admin     15-08-16     Sohbet Odaları     , , ,      606 Defa Okundu

anahtar-kelime-623x162

Makalede anahtar kelimelerin önemi nedir ?

Makale yazarken en önemli unsur başlık ve içerikte anahtar kelimelerin vurgulanması ve bu anahtar kelimelerin yazı içerisinde en az birkaç kez tekrarlanmasıdır.  Google anahtar kelimeleri süzerek sizin makalenizi o kategoride indexleyecektir.
Makalede anahtar kelimeler Alemci,Alemci Sohbet seçilirken bu kelimeler konu içerisindeki en önemli kelimeler olmalıdır. Bu kelimeler farklı bir renk ile yazılabilir  veya görselliği bozmayacak şekilde  kalın puntolar kullanılabilir. Yazı içerisinde üçü geçmeyecek şekilde link çıkışı veya bağlantısı yapılabilir. Bunlar hem makaleyi pekiştirecek hem de yazı index  hızını arttıracaktır.

Makalede anahtar kelime kullanmasam ?

Makalede anahtar kelime kullanmak zorunlu değildir. Akıcı bir makale veya bir günlük yazarken anahtar kelime kullanmak zorunda değilsiniz. Bu tamamen amaca odaklılıkla alakalıdır. Amacınız sadece yazmak ise kendinize özgü bir stil oluşturup o kalıpla gidersiniz. Bilinmez , belki bu tarz sizi daha da ön plana çıkarabilir. Hiç anahtar kelime kullanmadan. hiçbir seo çalışması yapmadan, çok fazla Google ve internet kurallarına uymadan makale yazıp çok çok üst sıralarda bulunan onlarca website ve blog sayfası olduğunu unutmayalım. Bu bloglar sadece kendi sitilleri olduğu için popüler olmuşlardır.

Sonuç olarak makale yazarken anahtar kelime kullanmak seçim işidir. Google dostu bir site için makale içerisinde anahtar kelime kullanmak şart diye düşünüyorum. Sizin de u konudaki görüşlerinizi merak ediyorum.

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?