Seri katil Atalay Filiz serbest kalabilir!

admin     15-06-16     Genel          493 Defa Okundu

Atalay Filiz
3 tane cinayetin zanlısı olarak aranan ve İzmir’de vatandaşların dikkati sayesinde yakalanan Seri katil Atalay Filiz’in akli dengesi yerinde olmadığı ortaya çıkarsa serbest bırakılabileceği iddia edildi.

Seri katil Atalay Filiz serbest kalabilir!

İstanbul Tuzla‘da tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı öldürdükten sonra Ankara’da da iki cinayetin daha zanlısı olduğu ve arandığı anlaşılan Atalay Filiz İzmir’de yakalandıktan sonra İstanbul’a getirilmişti. Yaklaşık 5 saat boyunca sorgulanan ve daha sonra tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen Atalay Filiz, nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı. Yoğun güvenlik önlemi altında adliyeden çıkarılan Filiz, zırhlı bir polis aracına bindirilerek Silivri cezaevi’ne gönderildi.

AVUKATI İSTEMİŞTİ

Atalay Filiz’in avukatının hakimlik sorgusu sırasında müvekkilinin akıl sağlığının yerinde olmadığını, bu nedenle ilgili kuruma gönderilerek gözlem altına alınmasını talep ettiği öğrenildi. Sulh Ceza Hakiminin ise söz konusu talebin soruşturmayı yürüten savcılık tarafından değerlendirilebileceğini ifade ettiği öğrenildi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?