“Terör örgütlerinin tek bir amacı var öldürmek”

admin     29-06-16     Genel     , , , ,      485 Defa Okundu

Başbakan Yıldırım, “İyi terör, kötü terör örgütü olmaz. Terör örgütlerinin tek bir amacı var öldürmek ve onlara verilen emirleri yerine getirmek.” dedi.

Başbakan Binali

Başbakan Binali Yıldırım, “Bir kez daha gördük ki terörün her türlüsü, DAİŞ, PKK ve diğerleri, terörle mücadele konusunda asla ve asla farklı bir tutum izlememek ülkelerin geleceği ve güvenliği için hayati öneme sahip. İyi terör kötü, terör örgütü olmaz. Terör örgütlerinin tek bir amacı var öldürmek ve onlara verilen emirleri yerine getirmek. Onlar kendilerini bu iş için tayin eden üst akılların taşeronlarıdır.” dedi.
Başbakan Yıldırım, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile Çankaya Köşkü’nde düzenlediği ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada, davetine icabet ederek Türkiye’yi ziyaret eden Rama ve çalışma arkadaşları ile bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda, dün Türkiye’nin bir kez daha hain bir saldırıya maruz kaldığını anımsatan Yıldırım, saldırıda masum, hiçbir şeyden haberi olmayan Türk ve yabancı uyruklu insanların hayatını kaybettiğini, birçok kişinin de yaralandığını söyledi.
Dostu Rama’ya gösterdiği dayanışma ve taziye dileklerinden dolayı teşekkür eden Yıldırım, “Arnavut halkının her zaman iyi ve zor günde yanımızda olduğunu bilmek bizim için büyük bir mutluluk vesilesi. Bir kez daha gördük ki terörün her türlüsü, DAİŞ , PKK ve diğerleri, terörle mücadele konusunda asla ve asla farklı bir tutum izlememek ülkelerin geleceği ve güvenliği için hayati öneme sahip. İyi terör, kötü terör örgütü olmaz. Terör örgütlerinin tek bir amacı var öldürmek ve onlara verilen emirleri yerine getirmek. Onlar kendilerini bu iş için tayin eden üst akılların taşeronlarıdır.” diye konuştu.
Yıldırım, Arnavutluk ile köklü ve samimi ilişkilerin olduğunu, Rama ve heyeti ile bugün yapılan görüşmede ikili ilişkilerin tüm alanlarda çok daha genişletilmesi, işbirliğinin derinleştirilmesi, karşılıklı ticaret ve yatırımların daha fazla yapılmasının sağlanmasını görüştüklerini dile getirdi.
Ayrıca büyük altyapı projelerinde Türkiye’nin ve Türk müteahhitlerinin tecrübesinden yararlanılması gibi konuları etraflıca görüştüklerini aktaran Yıldırım, birçok konuda prensip olarak mutabakata vardıklarını bildirdi.
İş adamlarının Arnavutluk’ta yeni projelere imza atmaya devam ettiğini belirten Yıldırım, son dönemlerde özellikle enerji sektöründe Türk yatırımcıların daha fazla yer aldığını bildirdi.
“Arnavut halkı Türkiye’nin yanında”
Arnavutluk Başbakanı Rama da Başbakan Binali Yıldırım ile Çankaya Köşkü‘nde baş başa görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısını kınayan Rama, Arnavut halkı olarak bu acı gününde Türkiye’nin yanında olduklarını vurguladı.
Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyen Rama, “Dünyayı daha yaşanabilir kılan farklılıkları yok etmeye çalışan barbarlar, birlikte hareket etmemize bir engel olmamalıdır. Bugün Türkiye’yi yasa boğanlar asla bu kutsanmış ülkenin ilerlemesine engel olamazlar.” diye konuştu.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?