Türkiye’yi ağlatmışlardı! Sevindiren haber geldi

admin     27-08-16     Genel     , , , , , , ,      551 Defa Okundu

57c171fa67b0a93ed8b2d496

Kütahya’da 8 ineğinden 5’i yıldırım düşmesi sonucunda telef olan 66 yaşındaki Hüseyin Girkin ile 62 yaşındaki eşi Fatma Girkin’e Kütahya Valiliği yardım elini uzattı, hayırsever bir işadamı da 3 düve gönderdi.

Olay, geçen Perşembe günü merkeze bağlı Akoluk Köyü’nde meydana geldi. Hüseyin Girkin ile eşi Fatma Girkin’e ait inekler merada otlarken, bölgeye yıldırım düştü. 8 inekten 5’i telef oldu. Girkin çifti, telef olan ineklerine sarılıp gözyaşı döktü.

Olayın sosyal medyaya yansımasının ardından Girkin çiftine yardım etmek için çok sayıda kişi Kütahya Valiliği’ne mesajlar gönderdi. Vali Yardımcısı Yüksel Kara da Girkin çiftini evlerinde ziyaret etti. Kara, aileye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı acil yardım ödeneğinden ilk olarak 3 bin lira nakdi yardım yapılacağını açıkladı.

3 DÜVE GÖNDERDİ

Bu arada olayı sosyal medyadan öğrenen Burdur’daki bir ithal hayvancılık şirketi sahibi Mustafa Kaya da aileye 3 adet düve yardımında bulundu. Düveler Girkin çiftinin 33 yaşındaki oğulları Ahmet Girkin’e teslim edildi.

’ÇOK AĞLAŞTIK’

Yıldırım düşmesi sonucunda ineklerinin telef olmasına çok üzüldüklerini belirten Fatma Girkin, “İneklerimiz öldüğünde çok ağlaştık, çok üzüldük. Çok şükür Allah’ıma bir kapıyı kapattı yüz kapıyı açtı, ineklerimiz geldi. Mutlu olduk sevindik” dedi.

Hüseyin Girkin de kendilerine 3 adet düve gönderen Burdurlu işadamına teşekkür ederek, “İnekler öldüğünde ben kafayı oynatıverdim, deliriverdim. Ben ineklerin üzerin yatıp ölüvermişim. Mutlu olduk şimdi. Yüzümüz gülüverdi. Allah devletimize kuvvet versin” diye konuştu.

İneklerin yıldırım düşmesi sonucunda telef olduğunu söyleyen çiftin oğlu Ahmet Girkin, “İneklerin 5’i sırt sırta ölmüşlerdi. Yetkililere haber verdik. Bir hayırsever vatandaş Burdur’dan 3 inek hediye etti. Allah razı olsun, iki tane daha gelecek dediler. 8 nüfusuz. Anne ve babamın sosyal güvencesi yok. Bu hayvanlarla geçimimizi sağlıyor, bu şekil döndürüyorduk çarkı” dedi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?