Ünlü iş adamları Nurettin Eroğlu ve Mustafa Çıkrıkçıoğlu serbest

admin     20-08-16     Genel     , ,      509 Defa Okundu

57b825b318c7730e24fafaed

FETÖ’nün mali yapılanmasına yönelik İstanbul’da düzenlenen operasyon kapsamında dünsabah gözaltına alınan iş adamlarından Mustafa Çıkrıkçıoğlu ve Eroğlu Holding’in patronu Nurettin Eroğlu serbest bırakıldı. Hakkında takipsizlik kararı verilen Çıkrıkçıoğlu aynı zamanda TİM Başkanvekili olarak görev yapıyor. Nurettin Eroğlu ve şirketleri ile ilgili ise, alınmış bir ‘malvarlığına el koyma kararı’nın olmadığı belirtildi.

Nurettin Eroğlu, hakkında bir gözaltı işlemi uygulanmadığıını belirterek “Dün saat17:00 gibi kendim savcılığa gittim. Savcıya ifade işlemim iki saat kadar sürdü.Daha önce, TUSKON’da ismim geçtiği için bu ifade işlemi oldu. İfademi verdim gerekli yanıtları verdim ve çıktım. Şimdi de işimin başındayım. Sözü edilen genel kurul yapıldığında (TUSKON’un Mart 2014’teki genel kurulu) burda da değildim; Mısır’daydım. Şahsım ve şirketlerim hakkında tedbir kararı da yok” şeklinde konuştu.

16 BİN ÇALIŞANI VAR
Hazır giyim alanında dünyaca ünlü markaları bulunan Eroğlu Grup Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer alıyor. Gayrimenkul yatırımları da bulunan şirketin 2015 cirosu 5.8 milyar lira. Eroğlu Holding bünyesinde 16 bin kişi çalışıyor.

ÇIKRIKÇIOĞLU DA SERBEST 

TUSKON’un ikinci dalga operasyonunda dün gözaltına alınan isimlerden biri de TİM Başkanvekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu olmuştu.

Çıkrıkçıoğlu, dün sabah 07:30
sıralarında evine polis memurlarının geldiğini belirterek “Beni daha önce TUSKON’un Disiplin Kurulu’na yazmışlar. Ancak ben daha sonra oradan ayrıldım. Ayrıldığıma dair yazı da ulaştı bana. Ancak ismim silinmemiş. İsmim kayıtlarda göründüğü için, Emniyet de usul gereği sordu. Gayet nazik bir yaklaşımları oldu. Dün saat 17:00 gibi ifadem alınmaya başladı. Emniyet’teki işlemlerim dün akşam 23:00 gibi bitti. Daha sonra Emniyet’ten ayrıldı. Hakkımda takipsizlik kararı verildi. Tutuksuz yargılanma gibi bir durumum da olmayacak” dedi.

Çıkrıkçıoğlu, 15 Temmuz darbe girişimine karşı çıkan ve bunu yurtdışında yabancı iş insanlarına anlatan ilk kişilerden biri olduğunu kaydetti.

57b80d3a18c7730e24faf925

TİM BAŞKANVEKİLİ OLARAK DA GÖREV YAPIYOR
Mustafa Çıkrıkçıoğlu, aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanvekili. Çelik İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak da görev yapan Çıkrıkçıoğlu’nun sahibi olduğu şirket, sektörün önde gelen firmalarından biri. Metalsac AŞ. 40 yılı aşkın bir süreden beri faaliyet gösteriyor.
Kayserili iş adamı Çıkrıkçıoğlu’nun adını taşıyan bir meslek yüksekokulu Erciyes Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteriyor.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?